Leading Manufacturers, Exporters, Wholesaler and Trader of Taj Golden Sella Basmati Rice, Taj Sella Basmati Rice and Taj Steam Basmati Rice from Delhi.
| Business Type | Exporter, Supplier, Trader |
| Rice Broken (%) | 3% |
| Storage Instructions | Store In A Cool And Dry Place |
| Packaging Type | Plastic Bags |
| Average Length | 6mm |
| Grain Length | 7mm |
| Storage | Cool And Dry Place |
| Business Type | Exporter, Supplier, Trader |
| Rice Broken (%) | 3% |
| Texture | Sella (Parboiled) |
| Storage Instructions | Store In A Cool, Dry Place,Store in a Cool and Dry Place |
| Variety | Sella |
| Packaging Type | Plastic Bags |
| Average Length | 7mm |
| Cultivation Type | Natural |
| Business Type | Exporter, Supplier, Trader |
| Rice Broken (%) | 2% |
| Variety | Steam Basmati |
| Packaging Type | Vacuum-sealed Bag |
| Storage | Cool And Dry Place |
Raise your Query
Hi! Simply click below and type your query.
Our experts will reply you very soon.